مشاوره مدیریت

مشاوره مدیریت چیست ؟

مشاوره مدیریت نوعی از مشاوره بصورت تخصصی و حرفه ای در راستای رفع نقایص مدیریت یا بهبود عملکرد مدیریت در راستای افزایش بهره وری و اثربخشی سیستم های مدیریتی سازمان در بخش های مختلف می باشد.

مشاور مدیریت یک فرد یا گروه کاری با تجربه و تخصصی دانشگاهی – تجربی است که علاوه بر تحصیلات و آموزش های مرتبط از تجربه حضور در سازمان های زیادی نیز بهره می برد . یکی از فعالیت های مشاور مدیریت در یک سازمان شناسائی بروزآوری و تدوین یک مدل کسب و کار مناسب با مولفه های درست برای یک سازمان است هر سازمانی چه در شروع کار چه مدتها پس از شروع بکار نیاز دارد تا عوامل اجرایی فعالیت های خود را بروز نماید .

یک فرآیند مشاوره مدیریت مناسب در این خصوص تخصص و تجربه لازم را در اختیار سازمان قرار خواهد داد .

یکی دیگر از فعالیت های مشاوره مدیریت شناسایی تخصصی عوامل تاثیر گزار بر عملکرد شرکت در حوزه های مختلف است .این عوامل در چند دسته بندی عمده و شناخته شده قرار می گیرند که در حوزه های مختلف می بایست مورد ارزیابی و تحلیل قرار بگیرند .این دسته بندی شامل : عوامل محیطی تاثیر گزار ، مشتریان ، همکاران ، خود شرکت و رقبا می باشند ، این حوزه ها در یک فرآیند مشاوره حرفه ای می بایست شناسایی و تاثیرشان بر عملکرد سازمان بسته به نوع پروژه تعریف شده ارزیابی ، تحلیل و بهبود یابد .

برخی از مدارک مورد نیاز در مدیریت یک سازمان:

مشاور مدیریت در یک سازمان از ابزارهایی برای ارزیابی وضعیت موجود در جهت بهبود و ارتقاء عملکرد استفاده می کند که هر یک می تواند در قالب یک پروژه با زمانی بین ۳ الی ۱۲ ماه تعریف شود.در زیر برخی از این مستندات بدون در نظر گرفتن اولویت ارائه می گردد:

تعریف و بروزآوری رسالت (دلیل تشکیل شرکت ) ومشخص کردن چشم اندازبلند مدت (Vision) و ماموریت ها برای رسین به چشم انداز (Mission)

امکان سنجی برای یک کسب و کار جدید یا بازار جدید و یا تولید یک محصول/خدمت جدید 

تدوین طرح تجاری (Business Plan) برای شناسایی حجم بازار-سهم رقبا و پیش بینی و هدفگذاری سهم سازمان بهمراه ارائه برنامه های عملیاتی برای دستیابی به این سهم 

تدوین و بروزآوری مدل کسب و کار برای مشخص کردن نوع محصولات/خدمات – مشتریان – نحوه تعامل با مشتریان – کانال های بازاریابی – چگونگی تامین مواد اولیه – جریان درآمدی / هزینه ای و…

استفاده از ماتریس SWOT برای شناسایی نقاط قوت و ضعف و قرصت ها و تهدیدها 

سوابق کاری ما

سوابق کاری شرکت در حوزه های مختلف مشاوره مدیریت در دسترس شماست
مشاوره مدیریت :

یکی از حوزه های فعالیتی مشاوره مدیریت شناسائی و تعریف درست ماموریت و رسالت یک سازمان است. هر سازمانی با یک ماموریت مشخص از قبل تعریف شده شکل می گیرد برخی از سازمان ها بمرور زمان ایده اولیه تشکیل خود را بدلایل مختلف بدست فراموشی می سپارند و وارد حوزه های فعالیتی دیگری می شوند . این مورد در بسیاری از سازمان ها ممکن است باعث پیشرفت کاری و مالی و در بسیاری دیگر ممکن است باعث افول و نابودی شرکت گردد.

یک سازمان باید از ابتدا برای آینده کاری و بقاء خود برنامه ریزی نماید.یک مشاور مدیریت چه در ابتدای تشکیل یک سازمان چه سایر مقاطع خواهد توانست به سازمان ها کمک کند تا تعریف درستی از مجموعه خود داشته باشند .

بهره گیری از مدل کسب و کار مناسب یکی از مواردی است که باید در زمان تشکیل یا عارضه یابی یک سازمان بدرستی تحلیل ، ارزیابی و تدوین شود تا یک نقشه راه برای آینده کاری سازمان ایجاد نماید.

امکان سنجی درست اولیه ، تعریف چشم انداز و ماموریت سازمان بهره گیری از ماتریس SWOT که نقاط قوت و ضعف و فرصت ها و تهدیدهای یک سازمان را فهرست و مورد تحلیل و ارزیابی قرار می دهد . تدوین یک طرح تجاری مناسب و کامل برای شناخت درست و دقیق از وضعیت موجود بازار ، میزان نیاز ، تعداد رقبا و… از مواردی است که می تواند استراتژی درستی را برای ایجاد و راهبری یک سازمان پیاده سازی نماید.

نکاتی برای یک مدیر خوب بودن

چندین روش برای پیشرفت مهارت های مدیریتی شما وجود دارد ، از جمله:

  • برقراری ارتباط. برقراری ارتباط با تیم مهم است تا بتوانید نیازهای آنها را درک کنید ، پیشرفت آنها را ارزیابی کنید و به آنها در رسیدن به اهدافشان کمک کنید.
  • مثبت فکر کنید. شما باید برای تیم خود مثالی برای الگو قرار دادن باشید . در تعاملات خود با تیم خود مثبت باشید تا آنها در برقراری ارتباط با شما احساس راحتی بیشتری کنند.
  • در صورت لزوم آموزش دهید. مهارت های تیم خود را ارزیابی کنید و ببینید آیا با آموزش می توانید در زمینه های مختلف پیشرفت کنید. همچنین آموزش به تیم شما کمک می کند مهارت های جدید را بیاموزد و رشد را تقویت کند.
  • همکاری. به عنوان یک مدیر ، شما باید در تفویض وظایف احساس راحتی کنید ، اما همچنین برای تحقق اهداف مشترک با تیم خود کار کنید. همکاری با تیم همچنین به شما امکان می دهد ببینید آیا می توانید برای کمک به تک تک هم تیمی ها یا کل تیم ، کاری انجام دهید.
  • تمرین. شاید بهترین راه برای به دست آوردن مهارت های جدید ، تمرین آنها در محیط مدیریت زندگی واقعی باشد. به دست آوردن تجربه در محل کار در این مهارت ها به شما در ارتقاء کارکنان کمک می کند. تمام تلاش خود را برای تیم خود انجام دهید ، به عنوان یک رهبر خدمت کنید و با تیم خود رفتار عادلانه ای داشته باشید.

ارائه خدمات مشاوره مدیریت

شرکت فراکیفیت سیستم از سال ۱۳۷۶ تا کنون به ارائه خدمات مشاوره مدیریت در سازمان های دولتی و خصوصی ، تولیدی و خدماتی در زمینه های مختلف مشغول فعالیت بوده است.در صورت نیاز به ارائه خدمات مشاوره ای با ما در ارتباط باشد.

زمینه های فعالیتی مشاوره مدیریت در سازمان ها :

بازاریابی و فروش مراحل مختلفی دارد و ابزارهای متفاوتی برای هر بخشی از بازار وجود دارد این مجموعه با بهره گیری از افراد متخصص و حرفه ای ضمن ارزیابی از عملکرد شرکت ها در حوزه بازاریابی با شناخت صحیح از گروه مشتریان راهکارهای لازم برای اثر گذاری بروی گروههای مختلف ارائه خواهند داد .

این مجموعه بر اساس شناسایی نیاز مجموعه ها آمادگی اجرای برنامه های بازاریابی و فروش از جمله پیاده سازی سیستمهای بازاریابی در اینترنت و بازاریابی در شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام را خواهد داشت.

جهت اطلاعات در خصوص خدمات اجرایی بازاریابی دیجیتال با ما در تماس باشید.

ارزیابی داخلی شرکت در خصوص مشکلات موجود مانند دوباره کاری ها ، خطاهای انسانی ، عدم موفقیت در زمینه های مختلف کاری و… کارشناسان ما در قالب یک فاز شناخت ارزیابی دقیق و مناسبی از عملکرد شرکتها بدست آورده و پس از پالایش اطلاعات راهکارهای مناسب جهت برون رفت از مشکلات و حل مساله را ارائه خواهند داد.

منابع سازمانی شامل زمین (وساختمان) ، تجهیزات و ماشین آلات ، مواد اولیه (امروزه اطلاعات خام Data  هم به آنها اضافه شده ) و نیروی انسانی که یکی از مهمترین و حیاتی ترین منابع سازمان ها برای مدیریت و بهره وری سازمان است .هر سازمانی برای افزایش سودآوری باید سازماندهی درستی برای منابع انسانی خود ایجاد نماید.

مدیریت مالی برای هر سازمانی یکی از ضروریاتی است که بدون تدقیق در آن امکان راهبری سازمان در بلند مدت وجود نخواهد داشت .

در شرکت فراکیفیت سیستم ارائه خدمات مالی در حوزه های حسابداری صنعتی و محاسبه قیمت تمام شده امور مالی و مالیاتی و … با بهره گیری از نیروهای باتجربه و دارای تحصیلات عالی صورت می پذیرد.

مهندسی مجدد فرآیندها برای سازمان ها یک فرآیند برای بررسی وضعیت عملکرد سازمان برای ارزیابی دقیق رعایت ماموریت و رسالتشان و یک بازسازی دقیق از فعالیت هایشان است . بعنوان مثال بسیاری از سازمان ها در تعریف فرآیندهای فروش و زنجیره تامین خود مشکل دارند. این نوع از پروژه ها بسیاری از ایرادات اجرایی سازمان های را برطرف می نمایند.

برخی از مقالات مرتبط را در زیر ببینید: