موقعیت های ارزشمند  TREACY & WIERSEMA

موقعیت های ارزشمند Treacy & Wiersema به شرکت اجازه می دهد تا خود را از رقبا متمایز کرده و استراتژی خود را تعیین کند. Treacy & Wiersema موقعیت های ارزشی را در 1995 توصیف کرد. بخش مهمی از مدل این است که شما به عنوان یک شرکت (یا واحد تجاری) بر یکی از سه موقعیت ارزشمند تمرکز می کنید ، که باید منجر به برتری در یکی از سه نقطه شود.

سه موقعیت ارزشمند Treacy & Wiersema:

  • رهبری هزینه
  • رهبری محصول
  • مشارکت با مشتری

موقعیت ارزشمند یک با توجه به Treacy & Wiersema ، با هزینه برتر مربوط به برتری عملیاتی است. شرکت شما کارآمدتر از رقبا کار می کند و بنابراین می تواند محصول را با قیمت پایین تری ارائه دهد. شما می توانید با بهینه سازی فرایندهای خود و انجام اشتباهات کمتر ، به کارآمدی برسید. محدود کردن خدمات تا آنجا که ممکن است یا هدایت آن به خدمات شخصی یا دستیابی به صرفه جویی در مقیاس ، به این معنی که شما می توانید با قیمت کمتر بخرید یا تولید کنید.

موقعیت ارزشمند دوم از نظر Treacy & Wiersema ، شما با نوآوری به رهبری محصول دست پیدا می کنید. این بدان معناست که تمرکز در این نوع شرکت ها اغلب بر تحقیق و توسعه است. با ارائه محصولات بهتر ، زیباتر یا بصری تر از رقبا ، این نوع سازمانها خود را از بقیه مجموعه متمایز می کنند.

موقعیت ارزشمند سوم ، مشارکت با مشتری است ، شرکت هایی هستند که خدمات گرا هستند. مشتری مرکز این نوع سازمان ها است. به گفته Treacy & Wiersema ، خدمات عالی یا ارائه راه حل های سفارشی این نوع شرکت ها را از رقبای خود متمایز می کند. به این امر صمیمیت مشتری نیز گفته می شود.

بیشتر بخوانید : مشاوره مدیریت

سخن پایانی

موقعیت های ارزشمند Treacy & Wiersema شباهت های زیادی با استراتژی های عمومی مایکل پورتر دارد. تفاوت بزرگ این است که مدل Treacy & Wiersema بازاری را که در آن فعالیت می کنید نادیده می گیرد و “صمیمیت مشتری” را معرفی می کند. فرد ویرسما و مایکل تریسی در سال 1993 اصطلاح “صمیمیت مشتری” را در بررسی تجارت هاروارد معرفی کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.