چرا همه مشاغل به مشاوره تحقیقات بازاریابی نیاز دارند؟

تحقیقات بازار یکی از موثرترین راه ها برای درک بینش از مشتری ، رقبا و بازار کلی شماست. هدف از انجام تحقیقات بازار تجهیز شرکت شما به اطلاعاتی است که برای تصمیم گیری آگاهانه نیاز دارید. هنگامی که مشاغل کوچک در تلاشند تعیین کنند که آیا ایده تجاری جدیدی عملی است ، قصد دارند به بازار جدیدی منتقل شوند یا محصول یا خدمات جدیدی را به دست آورند ، مشاوره تحقیقات بازاریابی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای بررسی دقیق تر اینکه چگونه تحقیقات بازار می تواند به مشاغل کوچک کمک کند ، موارد زیر را بخوانید.

رقابت

طبق مطالعه ای که توسط  Business Insider انجام شده است ، 72٪ از مشاغل کوچک بر افزایش درآمد تمرکز دارند. انجام مشاور تحقیقات بازاریابی تحقیقات به کسب و کارها کمک می کند تا بینش رفتار رقیب را کسب کنند. با یادگیری نقاط قوت و ضعف رقیب خود ، می توانید یاد بگیرید که چگونه محصول یا پیشنهاد (برند) خود را در موقعیت مناسب قرار دهید. برای موفقیت ، مشاغل کوچک باید درک کنند که رقبا چه محصولات و خدماتی را ارائه می دهند ، و قیمت آنها چیست.

تحلیل روند چیست؟

تجزیه و تحلیل روند به شما امکان می دهد با مرور زمان برای یک بررسی طولانی مدت ، نگاهی به داده ها بیندازید. این می تواند برای مقایسه آزمونها یا نمرات آزمون مفید باشد (اگر چندین بار در طی چند هفته یا چند ماه نظر سنجی مشابهی را انجام می دهید ، به افزایش دانش در طول دوره منجر می شود) یا شناسایی روند در مجموعه داده ها برای یک مطالعه رضایت بخش که به طور منظم توزیع می شود .

این ماژول (تحلیل روند ) در مشاوره تحقیقات بازاریابی به شما امکان را می دهد داده های پاسخ های جمع  آوری شده را در طول زمان ترسیم کنید. اگر شما یک نظرسنجی طولانی مدت انجام می دهید و می خواهید تفاوت در درک و پاسخ ها را با گذشت زمان اندازه گیری کنید یا خود را برای تغییر روند در بازار آماده کنید ، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

چنین تحلیلی می تواند به عنوان یک هشدار دهنده اولیه در مورد مشکلات احتمالی و مشکلات مربوط به تغییرات خط تولید و سطح خدمات که بر مشتریان تأثیر می گذارد ، ارزشمند باشد.

موارد استفاده از تحلیل روند در نظرسنجی ها

محققان و مشاغل پس از جمع آوری داده ها برای موارد زیر گزارش تحلیل روند را اجرا می کنند:

برای درک رفتار مصرف کننده:

براساس داده های تاریخی ، به شرکت ها کمک می کند تا درک کنند که مصرف کنندگان به چه چیزهایی نیاز دارند و چه چیزهایی به طور کامل رد می شود. به آنها کمک می کند تا به موقع محصولات را تغییر دهند و سپس آن را از بازار خارج کنند. به عنوان مثال ، این امر به شناسایی و هدف قرار دادن مشتریان و تصمیم گیری آگاهانه در شرایط بازار کمک می کند.

برای شناسایی تغییر در درک مصرف کننده:

درک مشتری از محصول یا خدمات می تواند کاملاً بی ثبات باشد. برنامه ریزی کوتاه مدت شما را خیلی دور نمی کند. سطح رضایت مشتری می تواند به دلیل حتی تغییرات جزئی در سبک تجاری یا محصول تغییر کند. تجزیه و تحلیل روند شامل تجزیه و تحلیل فنی نیازهای مصرف کننده و نحوه درک آنها از یک محصول یا خدمات است.

برای درک عوامل محرکه:

مشاغل باید جنبه های مالی کسب و کار خود مانند قیمت سهام و محرک های هزینه را که بر روی محصولات یا خدمات آنها تأثیر می گذارند در بازه های زمانی مطالعه کنند. آنها باید نوآوری کنند و بهترین محصولات ممکن را با قیمت کمتر از رقبای خود ارائه دهند. تجزیه و تحلیل روند در طی یک دوره زمانی به شناسایی این محرک ها کمک می کند. تجزیه و تحلیل روند ابزاری مفید برای ارزیابی سود برای یک سرمایه گذار است.

اطلاعات مشتری ها

بسیاری از مشاغل کوچک احساس می کنند درک درستی از مشتری خود دارند ، فقط برای انجام تحقیقات بازار و یادگیری اینکه آنها پیش فرض های اشتباه داشته اند. با بهره گیری از مشاوره تحقیقات بازاریابی ، می توانید از میانگین تعداد مشتریان خود نمایه ای ایجاد کرده و از عادات خرید وی ، میزان تمایل وی برای خرج کردن و ویژگی های مورد نظر وی آگاهی پیدا کنید. علاوه بر این ، و شاید مهمتر از آن ، شما می توانید یاد بگیرید که چه چیزی باعث می شود کسی از محصول یا خدمات شما نسبت به یک رقیب بیشتر استفاده کند.

فرصت ها

با انجام تحقیقات بازار می توان فرصت های بالقوه را چه در مورد محصولات و چه خدمات تشخیص داد. با کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشتریان خود ، می توانید درک بیشتری از محصولات و خدمات مکمل را جمع آوری کنید. نیازهای مصرف کننده با گذشت زمان و تحت تأثیر فناوری جدید و شرایط مختلف تغییر می کند و شما ممکن است نیازهای جدیدی را برآورده نکنید که می تواند فرصت های جدیدی برای تجارت شما ایجاد کند.

پیش بینی

یک تجارت کوچک تحت تأثیر عملکرد اقتصاد محلی و ملی قرار دارد ، همانطور که مشتریان آن نیز تحت تأثیر قرار می گیرند. اگر مصرف کنندگان نگران اوضاع باشند ، در این صورت هنگام استفاده از پول خویشتنداری بیشتری خواهند داشت که این امر بر تجارت تأثیر می گذارد. با انجام تحقیقات با مصرف کنندگان ، مشاغل می توانند تصوری از خوش بینی یا نگرانی نسبت به شرایط اقتصادی داشته باشند و در صورت لزوم تعدیلاتی را انجام دهند. به عنوان مثال ، اگر به نظر می رسد فضای اقتصادی منفی می شود ، یک صاحب مشاغل کوچک ممکن است تصمیم بگیرد که راه اندازی محصول جدید را به تعویق بیندازد.

شرکت فراکیفیت سیستم از سال 1376 تا کنون به ارائه خدمات مشاوره مدیریت در زمینه های مختلف مشغول بوده است و مشاوره تحقیقات بازاریابی یک از فعالیت های قابل ارائه با استفاده از تکنیک های متدوال و شناخته شده جهت جمع آوری داده های مناسب هر سازمانی برای شناخت از وضعیت بازار محصولات و خدمات و شرایط رقبا می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.