در حوزه بازاریابی عبارت ترویج یا توسعه فروش یک از ابزارهای شناخته شده ای است که یکی از وظایف مشاور بازاریابی و فروش بهره بردن از آن در کمپین ها بازاریابی است. از نظر شغلی ، ترویج به ارتقاء به  سطح یا موقعیت کارمند در ساختار سلسله مراتبی اشاره دارد. در بازاریابی ، ارتقاء به نوع دیگری از پیشرفت اشاره دارد. ترویج و ترفیع  فروش شامل ویژه کردن یک محصول یا خدمات خاص – از طریق تبلیغات و / یا قیمت تخفیف یافته – است. تبلیغات محصول همچنین می تواند به عنوان “حراج” یا “فروش ویژه” طبقه بندی شود.

روشهای کلیدی

ارتقا می تواند به ارتقا جایگاه یک کارمند ، ایجاد آگاهی در مورد فروش محصول خاص یا معرفی بهتر کالاهای کمتر شناخته شده اشاره داشته باشد.

تبلیغات اغلب در بخش بازاریابی اعمال می شود. و در مشاوره بازاریابی کاربرد های مهم و تاثیرگزاری دارد.

این اصطلاح به طور متفاوتی در زمینه های مختلف به کار می رود ، معروف ترین آن ارتقا شغلی است.

در سرمایه گذاری ها ، ارتقا باعث ایجاد آگاهی از محصولات کمتر شناخته شده (کم فروش) به امید افزایش تقاضا و قیمت محصولات می شود.

انواع مختلف ترفیع در بازاریابی

ترفیع شغلی

ارتقا شغلی معمولاً به کارمندی تحویل داده می شود که عملکرد استثنایی از خود نشان داده باشد یا مهارتها و دانش لازم را برای پذیرش مسئولیت شغلی اضافی کسب کرده باشد. در حالت دوم ، کارمند ممکن است برای واجد شرایط بودن برای ارتقا ، نیاز به کار در یک شرکت برای مدت زمان لازم داشته باشد.

به عنوان مثال ، فردی که به عنوان تحلیلگر در یک بانک سرمایه گذاری شروع به کار می کند ، ممکن است مجبور باشد سه سال را در این نقش سپری کند قبل از اینکه برای دستیابی به سمت کاردانی در نظر گرفته شود. ارتقا به طور معمول حقوق بالاتری را برای جبران افزایش مسئولیت های شغلی ارائه می دهد. ارتقا ممکن است شامل مزایای بیشتر و اختیارات مدیریتی بر سایر کارکنان باشد.

توجه : ارتقا اصطلاحی است که در زمینه های مختلف به کار می رود. دو کاربرد محبوب در هنگام اشاره به ارتقا شغل و هنگام اشاره به تبلیغ محصول برای بازاریابی است.

تبلیغات و ترویج فروش محصولات

حوزه دیگری که ترفیع به طور مکرر در آن اعمال می شود ، در بخش بازاریابی است. در بازاریابی ، یک برند ، شرکت ، محصول یا خدمات از تبلیغات برای افزایش یا بهبود درک از دارای تبلیغ شده و افزایش فروش استفاده می کند. تاکتیک های تبلیغاتی دامنه وسیعی را اجرا می کنند – از کوپن تخفیف “یک بخر دوتا ببر” (خرید یکی ، دوم را رایگان دریافت کنید) تا نرخ مستقیم ریال یا تخفیف درصدی.

یک از وظایف مشاور بازاربابی و فروش طراحی ترویج یا توسعه فروش  واجرای آن از طریق رسانه های آنلاین مانند سیستم عامل های رسانه های اجتماعی ، ارتباطات دیجیتال مانند پیام کوتاه تلفن همراه ، رسانه های چاپی مانند روزنامه ها یا در یک مکان فیزیکی مانند یک فروشگاه خرده فروشی انجام می شود. روش های دیگری که برای تبلیغ یک تجارت یا محصول استفاده می شود شامل دهان به دهان ، کارت ویزیت ها و آگهی های تبلیغاتی است.

بیشتر بخوانید : روش های مختلف تحقیقات بازاریابی

تبلیغات سهام

بازارهای سرمایه نیز از تبلیغات استفاده می کنند. تبلیغات سهام زمانی انجام می شود که فرد یا گروهی بخواهد سهام خود را به اعتیاد بیاندازد. متأسفانه مشاغل تبلیغاتی سهام در بازار سرمایه بیشتر طرحهایی متقلبانه است که توسط افرادی انجام می شود که قبلاً سهام پرتفوی خود را دارند. این سهام معمولاً قیمت بسیار کمی دارند و مربوط به شرکتهای شناخته شده و فاقد اصول مالی مستحکم و ساختاریافته می باشد.

اگر تاکتیک های مروج کار کند و افراد بیشتری سهام را خریداری کنند ، ارزش سهام بالا می رود. وقتی این اتفاق می افتد ، مروج سهام سهام کل سهام خود را به سبک کلاسیک پمپ و دامپ می فروشد یا می ریزد. مروجان سهام از محرک های مختلفی برای تبلیغ سهام از جمله تبلیغات آنلاین ، تماس تلفنی و اسپم ایمیل دیجیتال استفاده می کنند. ترویج سرمایه گذاری به ایجاد آگاهی از سهام ناشناخته برای افزایش تقاضا و در نتیجه قیمت سهام اشاره دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.