واقعیت های مشاوره مدیریت

واقعیت های مشاوره مدیریت:

شاید شما با یک مشاور مدیریت رابطه داشته و با مشاوره مدیریت آشنا باشید – و حتی می توانید با این عنوان دوستانی داشته باشید. آنها ممکن است از سفر ، مشتری ، ارائه و صفحات گسترده کارشان صحبت کنند ، اما ، خوب ، آنها واقعاً در تمام طول روز چه کاری انجام می دهند؟ چگونه نقش خود را ایفا می کنند؟ و از همه مهمتر ، آیا چنین شغلی برای شما می تواند مناسب باشد؟

برای فهمیدن این موضوع ، ما به کارشناسانی متوسل شدیم که مشاوره مدیریت را انجام داده اند: مشاوران سابق و فعلی.

براد هلفند ، مشاور  فعلی برای مشاوره مدیریت گفت: اگرچه هر بنگاه می تواند رویکرد خود را نسبت به هر شغلی متفاوت بداند ، یک مشاوره مدیریت به طور گسترده ای می تواند “حل مسئله برای برخی از مشاغل پیچیده تر و ساختارهای مهم در خارج از کشور” را داشته باشد. راب میدلتون ، مشاور سابق مشاوره مدیریت اضافه می کند: “کسی که در طیف گسترده ای از پروژه ها کار می کند. به شکل بالقوه بر روی این صنعت متمرکز می شود.”

در حالی که بسیاری از مشاوران روی یک حوزه از تخصص خاص تمرکز می کنند ، مشاوران مدیریت برای کمک به رهبریت یک سازمان در بهبود عملکرد بر روی فعالیت کلی سازمان متمرکز می شوند. مشاوره مدیریت غالباً با مدیران سطح C-Suite رابطه برقرار کرده  و روی موضوعات پیچیده ای کار می کنند.

برخی از بنگاههای مشاوره مدیریت روی یک صنعت واحد مانند مراقبت های بهداشتی ، IT یا بازاریابی تمرکز می کنند ، در حالی که برخی دیگر رویکرد گسترده ای را اتخاذ می کنند یا روی تعداد معدودی از مشاغل تجاری مانند تعامل کارمندان یا رعایت مقررات تمرکز می کنند.

همچنین بخوانید  رفتار مصرف کننده چیست؟

بنابراین آنها چه کاری انجام می دهند؟

برد می گوید ، مشاوره مدیریت همه چیز در مورد داشتن ” راه حل هایی که می توانید برای کار با مشتری استفاده کنید، نشان می دهد.” اکثر مشاوران بطور همزمان فقط بر روی چندین پروژه کار می کنند (و بسته به اینکه مشتری چقدر بزرگ است) در بعضی مواقع فقط بر روی یک پروژه واحد کار می کنند تا بتوانند واقعاً روی نیاز مشتری خود متمرکز شوند.

مشاوران مدیریت در آغاز یک پروژه ، بیشتر وقت برای آشنایی با شغل مشتری ، که شامل مصاحبه های کارمندان و جمع آوری داده ها است ، صرف می شود. مشاوران (بسته به سطح آنها) غالباً مسئول تجزیه و تحلیل داده ها هستند ، همچنین داده های جمع آوری شده خود را گرفته و آن را به اطلاعات قابل هضم تبدیل می کنند تا با شرکت شریک شوند. (در غیر این صورت با استفاده از اکسل برای جمع آوری صفحات گسترده و پاورپوینت برای تهیه سخنرانی ها شناخته می شوند.)

مشاوره مدیریت به چه مهارت هایی نیاز دارد

مشاوره مدیریت به چه مهارت هایی نیاز دارد؟

مشاور بودن از مجموعه مهارتهای منحصر به فردی برخوردار است که توانایی های تحلیلی و ارتباطات عالی را ایجاد می کند. بیشتر وقت شما به عنوان مشاور برای مشاوره مدیریت مستلزم تجزیه و تحلیل داده ها و جمع آوری یک داستان و در نهایت توصیه ها برای مشتری است. با این حال ، بخش بزرگی از پروژه شامل مصاحبه با کارمندان ، ارائه اطلاعات به گروهی از مدیران و متقاعد کردن بازیکنان اصلی است که توصیه های شما صحیح است.

همچنین بخوانید  تمام تغییرات ایزو ( قسمت دوم )

برد می گوید: “بخش اعظم آن مانند مبانی روانشناسی سازمانی است.” وی گفت: “این زمان را برای گوش دادن و درک وضعیت می گذرد تا گروهی که در حال توافق بر اساس اجماع هستند ، بتواند تجارت خود را به جلو سوق دهند.” این به معنای داشتن مهارت های عالی در زمینه گوش دادن است. و ایجاد روابط نیز مهم است – با مشاوره مدیریت شما می توانید مشتری را متقاعد کنید و با توجه به توصیه هایی که می دهید اعتماد او را کسب کنبد.

و همانطور که احتمالاً حدس زده اید ، بخش بزرگی از مشاور بودن در مشاوره مدیریت رفتن به سایت مشتری است. برای برخی از مشاوران این امر به همان میزان لازم است ، که به معنای اتخاذ شیوه زندگی است که هر هفته از دوشنبه تا پنجشنبه را در جاده بگذرانید و به مشتری مورد نظر خود برسید. حتی به طور کلی ، شرکت های بزرگتر به سفر هفتگی نیاز دارند ، در حالی که شرکت های کوچک تر تمایل دارند تمرکز بیشتر را بر روی اطراف خود قرار دهند. اندرو کنراد ، یک مشاور مستقل می گوید ، واقعا از صفرهای کاری لذت می برم او می گوید: “داشتن گروهی از همسالان خوب بود که شما هم می توانستید با آنها کار کنید و هم اوقات اجتماعی خوبی با آنها سپری کنید قطعا عالی است.”

چگونه می توانم مشاوره مدیریت دریافت کنم

چگونه می توانم مشاوره مدیریت دریافت کنم؟

شرکتهای مشاوره مدیریت غالباً خارج از برنامه های کارشناسی و کاردانی استخدام می کنند ، بنابراین انجام تحقیقات شما در مورد نوع بنگاهی که به آن علاقه مند هستید ، اولین قدم عالی است. اگر یک شرکت بزرگ است که شما به آن توجه می کنید ، در حستجوی آن باشید و مراحل مورد نظری که برای مشاوره بیان می شود را انجام دهید.

همچنین بخوانید  مشاور مدیریت و افراد موفق

چگونه مشاور مدیریت شوم؟

یا اگر شرکت تمایل به استخدام متخصصان حرفه ای در اواسط کار دارد می توانید رویکردهای دیگری را در پیش بگیرید. به عنوان مثال ، شما در حال حاضر قدرت ارتباط با افراد مناسب را می دانید! شما ممکن است بتوانید یک فارغ التحصیل از دانشگاه خود پیدا کنید که در شرکت مشاوره ای که به آن علاقه مندید مشغول به کار بوده و می داند چه مراحلی را باید طی کنید.

برد همچنین توصیه می کند خود را با مطالعات موردی آشنا کنید. اغلب ، شرکت های مشاوره در مصاحبه خود از یک مطالعه موردی استفاده می کنند. پیشرفت تحصیلی و شخصیتی انعطاف پذیر شما را مورد بررسی قرار می دهند.

https://www.themuse.com/advice/this-is-what-being-a-management-consultant-actually-means

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *