بدست آوردن سهم بازار با استفاده از مشاور بازاریابی و فروش

بدست آوردن سهم بازار با استفاده از مشاور بازاریابی و فروش

مشاور فروش و بازاریابی:

شرکت هایی که سهم کمی از کل بازار را در اختیار دارند،  می توانند با یک مشاور فروش و بازاریابی حرفه ای به طور هوشمندانه جاهای خالی بازار و خلاء های بازار را شناسایی کنند و سودآوری زیادی به دست آورند.

زیرا شرکت هایی که فعالیت خود را بر اساس تجربه و آگاهی مشاور فروش و بازاریابی پیش می برند سرانجام  به قدری نسبت به مشتریان هدف خود آگاهی پیدا می کنند که توانایی برآورده ساختن نیازهای مشتریان را  بیشتر از دیگر شرکت ها  به دست می آورند. در نتیجه به خاطر همین مزیت اضافی شرکت های پر کننده ی خلاء،  می توانند درصد قابل ملاحظه ای را به عنوان سود بر هزینه بیافزایند.

سالهاست که بسیاری از شرکت ها به بازاریابی بین المللی مشغول شده اند و در این مسیر استفاده از مشاور فروش و بازاریابی را برای رسیدن به اهداف خود قطعی می دانند. در حالیکه شرکت ها نیازمند ورود به بازارهای خارجی و رقابت در آن هستند باید آگاه باشند که مخاطرات این کار هم زیاد است.( مسایل و مشکلات پول های خارجی، شرایط ورود،  مقررات سایر کشورها،  هزینه های زیاد انجام اصلاحات در کالا و ارتباطات و ….) برای غلبه بر مخاطرات این مسیر و شیوه بهتر رقابت در بازار جهانی و یا داخلی، بهبود و اصلاح مستمر و مداوم  و گسترش فعالیت ها در راستای اهداف و استراتژی شرکت امری ضروری می باشد.

 مشاور فروش و بازاریابی و غلبه بر مخاطرات احتمالی:

این احتمال وجود دارد که شرکت برای برخورد مناسب با افراد خارجی درک درستی از راه و رسم،  فرهنگ یا دانش کسب و کار خارجی  نداشته باشد و یا ممکن است همین شرکت فاقد مدیران باتجربه بین المللی باشد.

همچنین بخوانید  نتایج برجسته و بسیار مفید مشاوره مدیریت در راستای اخذ ایزو

 و اگر اطلاع ناکافی از رجحان مشتریان خارجی و مقررات خارجی را به این مخاطرات اضافه کنیم خواهیم فهمید مشاور فروش و بازاریابی در این مسیر کمک شایانی خواهد بود.

مشاور فروش و بازاریابی و تصمیم در مورد انتخاب بازار خارجی:

شرکت ها برای ورود به بازارهای خارجی باید اهداف و سیاست های بازاریابی بین المللی خود را تعریف کنند. بیشتر شرکت ها هنگام ورود به این بازارها محافظه کارانه عمل می کنند. و عواملی چون هزینه های تعدیل و انطباق کال، ا و ارتباطات،  هزینه های ورود، کنترل بازار، شمار جمعیت و میزان درآمد و رشد را مد نظر قرار می دهند.

 مشاور فروش و بازاریابی قادر است جذابیت یک کشور را برای ورود با عواملی چون درامد،  جمعیت،  کالا،  اوضاع سیاسی و جغرافیایی بسنجد.

مشاور فروش و بازاریابی و تصمیم در مورد نحوه ورود به بازار خارجی:

خط مش هایی چون  صادرات غیر مستقیم،  صادرات مستقیم،  صدور مجوز،  تولید قراردادی، صدور حق امتیاز، مشارکت، سرمایه گذاری مستقیم  … معایب و مزایای خاص خود را دارند. توانمندی های شرکت نکته مهمی است که در انتخاب خط مشی ورود دخالت بسزایی دارد.

جا دارد در این مبحث به موضوع خدمات نیز اشاره ای داشته باشیم. مشغله ذهنی شرکت های ارائه کننده خدمت خوب، مشتری می باشد.

  • رعایت استاندارهای کیفی بالا
  • درک صحیح از مشتریان هدف و تامین نیازهای آنان تا حدی که وفاداری دائمی مشتریان را در پی داشته باشد.
  • استفاده مداوم از ابزارها بر نظارت در عملکرد خدمات و…

مشاور فروش و بازاریابی بر روشهای بهبود سطح بهره وری خدمات:

  • ارائه کنندگان خدمت در عرصه جهانی باید با مهارت بیشتر و بروز به فعالیت خود ادامه دهند
  • به بهای از دست رفتن بخشی از کیفیت، کمیت ارائه خدمات را افزایش دهند
  • صنعتی کردن ارائه خدمات با استفاده از ماشین آلات و تجهیزات و استاندارد کردن روش تولید در صورت امکان
  • طراحی یک خدمت کاراکتر
  • مجهز شدن به استفاده از توان فن اوری، این اقدام نه تنها باعث صرفه جویی های زمانی و اقتصادی می شود بلکه بهره وری کارکنان خدماتی را دو چندان می کند.
  • در نهایت  شرکت های ارائه کننده خدمات به عنوان یکی از عناصر مهم در بازار برای ارائه هرچه بهتر نیازمند مشاور فروش و بازاریابی می باشند.
  • و در نهایت  افزایش سطح آگاهی،  بهبود تصویر ذهنی،  و یا ایجاد رجحان در بازار هدف،  از اهداف ارتباطات بازاریابی می باشد.
همچنین بخوانید  مشاوره بازاریابی و فروش و قانون پاداش برایان تریسی

بازاریابی یک فرایند مدیریتی و اجتماعی است، این تعریف بر مفاهیم اساسی بازاریابی رابطه مند تاکید دارد، بازاریابی رابطه مند ایجاد رابطه رضایت بخش بلند مدت است که مشاور فروش و بازاریابی راهکارهای موثری برای آن در نظر میگیرد. بازاریابی رابطه، هزینه و زمان انجام معاملات را به نحو چشمگیری کاهش می دهد و در صورتی که همراه با موفقیت باشد، انجام مبادلات نیاز به مذاکره و گفتگو نداشته و به انجام امور جاری تبدیل می شود. حاصل و نتیجه نهایی بازاریابی رابطه مند ایجاد یک دارایی منحصر به فرد برای شرکت خواهد بود که شبکه بازاریابی نام دارد. این شبکه برای رسیدن به اهداف بین المللی شرکت بسیار حائز اهمیت است. شرکت، مشتریان، کارکنان، عرضه کنندگان، توزیع کنندگان، خرده فروشان و …. که شرکت با آنها روابط اقتصادی سودآور متقابلی ایجاد می کند. در این راستا علاوه بر مشاور فروش و بازاریابی مدیریت بازاریابی نیز که عبارت است از تجزیه و تحلیل، طرح ریزی، اجرا و کنترل برنامه های تعیین شده، برای فراهم آوردن مبادلات مطلوب با  بازارهای مورد نظر  به منظور دستیابی به اهداف سازمان و یا شرکت نقش پر رنگی ایفا می کند و در جهت یابی شرکت در بازار تلاشی آگاهانه خواهد داشت،  تلاشی که منجر به کسب نتایج مطلوب با بازارهای هدف شود. گرایش سازمان ها و یا شرکت ها به  گرایش تولید، گرایش کالا، گرایش فروش، گرایش بازاریابی،  گرایش بازاریابی اجتماعی می تواند فلسفه وجودی سازمان ها و یا شرکت ها برای هدایت فعالیت بازاریابی بین المللی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *