مشاوره بازاریابی و فروش

مشاوره فروش و بازاریابی بر تاثیرگذاری تبلیغات

 مشاوره فروش و بازاریابی:

یکی از روشهای شناساندن کالا یا محصول به مصرف کننده،  تبلیغات است. مشاوره فروش و بازاریابی با تاکید بر تبلیغات صحیح، موجب رونق تجارت و افزایش سطح کیفیت کالا می شود. در بازاریابی بین الملل تبلیغات به عنوان یکی از پر قدرت ترین ابزارهای مدیریت مشاوره بازاریابی و فروش است. شرکت ها به ویژه شرکت های چند ملیتی که در بازارهای بین المللی فعالیت دارند، سرمایه گذاریهای عمده ای در تبلیغات انجام می دهند. تبلیغات بازرگانی وسیله تسریع حرکت کالاها و خدمات از نقطه تولید به مصرف است.

 مشاوره فروش و بازاریابی

تبلیغات و مشاوره فروش و بازاریابی:

تبلیغات دارای آثار مثبتی در تولید و فروش کالا و تشویق مردم به مصرف است. نقش تبلیغات در بازاریابی بین الملل، از ابعاد گوناگون از جمله هدفهای تبلیغات، انواع تبلیغات، روشهای موثر تبلیغات و ویژگیهای رسانه های تبلیغات از موضوعات مهم و قابل بحث در مشاوره فروش و بازاریابی می باشد. و همچنین روابط عمومی نیز به عنوان جزیی از نظام تبلیغاتی در شرکت های بازرگانی بررسی می شود. البته آنچه در اینجا مورد بحث است تبلیغاتی است که مستلزم مخارجی می باشد.

تبلیغات فقط به منظور شناسایی نیست، بلکه نقش بزرگ ان یادآوری و تشویق مصرف کننده است. موسسات بازرگانی هرگز بی نیاز از تبلیغات نیستند، زیرا فروش هرگز به نقطه اشباع نمی رسد. اهداف تبلیغات:

ازدیاد نوع مصرف: سعی در اینکه نوع مصرف متنوع گردد

ازدیاد مقدار خرید: کالاهای کوچک را میتوان در بسته های بزرگ چندین عددی فروخت که در مصرف کل موثر است چون دیرتر تمام می شود

همچنین بخوانید  مشاوره گواهینامه ایزو برای اداره کل بنادر و کشتیرانی استان گیلان

ازدیاد مدت مصرف: کالاهای فصلی را می توان در تمام سال مصرف کرد

ازدیاد تکرار مصرف، جلب نسل جدید، و…..

 اثرات تبلیغات در مشاوره فروش و بازاریابی:

تبلیغات دارای سه اثر بسیار مهم است:

 • اول ایجاد احتیاج
 • دوم ازدیاد فروش
 • سوم ایجاد واحدهای عظیم صنعتی و بازرگانی

حال به طور خلاصه و مفید به توضیح هر اثر می پردازیم:

تبلیغات مکرر باعث ایجاد میل و احتیاج در جامعه می شود و افراد، علاقه مند به داشتن چیزهایی می شوند که در گذشته نسبت به ان بی اعتنا بوده اند.

نتیجه مسلم اثر تبلیغات ازدیاد فروش و تولید است که باعث کم شدن مخارج تولید می شود. زیرا در تولید زیادتر هزینه ساخت واحد کمتر می شود.

ازدیاد فروش، باعث ایجاد موسسات بزرگ تولیدی و بازرگانی می شود که برای اداره امور خود به مدیران لایق و مهندسان و کارمندان تحصیلکرده احتیاج دارند و در نتیجه سطح معلومات و درآمدها بالا  می رود.

در نهایت مشاوره فروش و بازاریابی حرفه ای و تخصصی اثر اقتصادی تبلیغات را اینگونه بیان می کند:

تبلیغات باعث ایجاد میل به داشتن اشیاء یا خدمات می شود و تشدید میل، ایجاد احتیاج می کند. ایجاد میل و احتیاج به صورت تغییرات در سلیقه، آداب و رسوم، اعتقادات و خلاصه طرز زندگی مردم بروز می کند. پس نتیجه می شود که نمی توان منکر شد که تبلیغات نقش بسیار مهمی را در مباحث مشاوره فروش و بازاریابی به خود اختصاص داده است. و این اثرات باعث تغییر منحنی تقاضا بهای کالاها و خدمات مختلف می شوند.

همچنین بخوانید  استاندارد گواهینامه ایزو 9001 چیست؟

مشاوره فروش و بازاریابی در انواع تبلیغات:

تبلیغات بر اساس هدف آن به سه دسته تقسیم می شوند: اطلاع، ترغیب، یادآوری

 • تبلیغات اطلاعی: در مراحل اولیه ورود کالا به بازار هدف از این نوع تبلیغات به وجود آوردن شناخت تقاضای اولیه است.
 • تبلیغات ترغیب کننده: این نوع تبلیغات در مرحله رقابت موثر است بعضی از تبلیغات ترغیب کننده به صورت تبلیغات مقایسه ای اجرا می شوند که عملکرد دو یا چند کالا را به مصرف کنندگان نشان می دهند و آنها را به انتخاب ترغیب می کنند.
 • تبلیغات یادآوری: در مرحله بلوغ کالا اهمیت بسیاری دارد و منظور از آن این است که مصرف کننده را به تفکر در مورد کالا وادار می کند و کالا را در ذهن مصرف کننده زنده نگه می دارد.

 مشاوره فروش و بازاریابی  و روشهای اجرای تبلیغات در بازاریابی بین الملل:

کشورهای مختلف نه تنها به زبانهای متفاوت تکلم می کنند بلکه تفاوتهای اساسی بین شرایط اقتصادی، مذهب فرهنگ، محیط زندگی و مقررات دولتی آنها وجود دارد با این وجود تلاش در راه ارتباطات بازاریابی باید موفق باشد تا با این بازارهای متفاوت، ارتباط برقرار کرده و با ایجاد حس اعتماد و اطمینان در انها سازمان و کالاهای خود را به آنها معرفی کند. تبلیغات یکی از راههای برقراری ارتباط بین المللی است. فشردگی رقابت در بازارهای صادراتی، باعث مشکل تر شدن ارتباط خواهد شد. گذشته از این میزان استقبال مردم از رسانه های گروهی یک کشور نیز باعث دشوارتر شدن ارتباط بازاریابی صادراتی است. مشکل دیگر این است که در برخی از کشورهای جهان سوم تعداد سازمانهای تبلیغاتی بسیار محدود بوده و در مواردی اصلا وجود ندارد.

 • بررسی بازار
 • تهیه طرح تبلیغاتی
 • انتخاب رسانه، عقد قرارداد
 • فعالیت های ترویج فروش
 • فعالیت های روابط عمومی
 • از طریق یک موسسه تبلیغاتی
 • از طریق دو یا تعدادی موسسه تبلیغاتی
همچنین بخوانید  بهبود کسب و کار شما با استانداردهای سیستم مدیریت(قسمت دوم)

 مشاوره فروش و بازاریابی هدف تبلیغات شرکتهای صنعتی  را معرفی شرکت و ایجاد تصویر ذهنی خوب از آن در ذهن مشتریان تعریف می کند. بدیهی است ایجاد تصویر ذهنی مثبت و جلب اعتماد نسبت به شرکت باعث ایجاد اعتماد مشتریان به تمام کالاهای شرکت می شود.

آمیخته تبلیغاتی، مرکب از چهار عنصر آگهی، فروش شخصی، ارتقاء فروش و روابط عمومی است. بسته بندی را هم می توان جزیی از آمیخته تبلیغاتی محسوب کرد. بسته کالا به کمک رنگ نوشته های روی بسته و تصویر جلب توجه می کند و پیامی ابلاغ می کند که می تواند ایجاد علاقه کند و مصرف کننده را به خرید کالا ترغیب نماید. مشاوره فروش و بازاریابی نقش موثر بسته بندی را در موفقیت فروش کالا به شدت پر رنگ دانسته و راهکارهای خاص و حرفه ای را برای سهولت در مصرف و جلب مصرف کننده در نظر میگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *