روش های ایجاد برند در کسب و کارهای کوچک

در زیر ده نکته برای پیاده سازی موفق برند در کسب و کارهای نوپا و کوچک ارائه می گردد:

1. در ابتدا برند خود را تعریف کنید

برای شروع محصول و یا خدمات کسب و کار خود را بررسی نموده و سپس جایگاه موجود برای محصول در بازار را دقیقا مشخص نمایید. نیازها و نگرانی های مشتریان خود را دریابید. مشخصات برند شما باید کسب و کارتان را ارتقاء بخشد. با مشتریان اساسی خود ارتباط درست برقرار کنید تا شما را در بازار متمایز کنند.

2. برای ساخت برند، آن را یک فرد در نظر بگیرید

هر فردی شخصیتش از باورها، ارزش ها و اهداف تشکیل شده است؛ یعنی چیزهایی که در مورد برند ما تعریف می کنند نشان می دهد از نظر آنها ما چه کسی هستیم. و با چه کسی ارتباط برقرار می کنیم. شخصیت ما مشخص می کند که در هر موقعیتی چگونه رفتار می کنیم. چگونه لباس می پوشیم و چه حرفی می زنیم . البته برای مردم این مسئله دیدنی است. وقتی شما یک برند می سازید، لازم است که در مورد خودتان درک درستی داشته باشید.

3. بدانید کسب و کار شما با چه چیزهایی بهبود می یابد

اعتقاد کسب و کار شما بر چه مبانی است . هدف از این کسب و کار چیست ( هدفی بغیر از کسب درآمد در واقع هدفی که در راستای آن کسب و کار شما بوجود آمده است مثلا تولید برگر منحصر بفرد ). قهرمان برند کسب و کار شما چه کسانی هستند. موقعیت احساسی برند را این چیزها تشکیل می دهند. برای ارتباطات برند به هویت و کاراکتر آن از جمله نقش کارکنان اشاره نمایند.

4. با هدف ایجاد روابط بلند مدت با مشتریان ارتباط برقرار نمایید

در مورد پیشنهادات خود رنگ و لعاب دروغ ندهید. و سطح انتظاراتی را که محقق نمی شوند، بر انگیخته نکنید. از طریق صداقت در برندینگ اعتماد سازی را انجام دهید. در معرفی شرکت خود رک و در مورد ارزش هایی که می توانید ارائه دهید صادق باشید.

5. با مشتریان خود با صدای ثابت و مطلوب صحبت کنید

این مسئله کمک می کند که ویژگی های کسب و کار تقویت شده و پیشنهادات شفاف سازی شوند. طوری که مشتریان دقیقا بدانند چه انتظاری باید از محصول یا خدمات داشته باشند.

بیشتر بخوانید : مشاور توسعه کسب و کار

6. یک پیام یکسان را بارها و بارها تکرار نکنید

برای ایجاد یک هویت منسجم تلاش نمایید تا پیام های کلیدی خود را با هم به کار ببرید.

7. تلاش کنید تا از برندهای زنجیره ای یا مارک های بزرگ تقلید نکنید

سعی نمایید تا هویت متمایز و منحصر بفرد خود را ایجاد کنید. سیل بزرگی از مصرف کنندگان در حال حرکت به سوی موسسات مستقل هستند. و خیلی ها تلاش می کنند تا احساس استقلال را برای داشتن بخشی از بازار تقلید کنند. افراد مستقل به خوبی می توانند برای جذب مشتریانی که به دنبال چیزی اصیل تر و معتبرتر هستند، موقعیت خود رابه کار گیرند.

8. با خلاقیت ، شهامت و جسارت بخاطر چیزی که به آن اعتقاد دارید، ایستادگی کنید

شرکتهایی با برند های بزرگ سطوح زیادی از بروکراسی اداری دارند که مانع از انعطاف پذیری و پاسخ به نیازهای همیشگی مشتریان می گردد. این سطوح تصمیم گیری زیاد موجب می شود که آنها جسارت و شهامت لازم برای پشتیبانی از برند را از دست بدهند.

9. در هنگام برقراری ارتباط با مشتریان، همیشه جایگاه برند خود را در نظر بگیرید

غرور برندخود را حفظ کنید. و موقعیت برند خود را با ارائه تخفیفات بی قید و شرط ضعیف نکنید. در نظر داشته باشید ایجاد ارزش برای مشتری در ارائه کیفیت برتر و یا کیفیت یکسان با شرایط مناسب تر است بنابراین سعی کنید به جای کاهش قیمت ها، پیشنهاد های بهتر و بیشتری ارائه دهید . تبلیغات و استفاده از آمیخته های مناسب بازاریابی (4P) فرصت مناسبی برای تقویت جایگاه برند شماست.

10. روش قدیمی چاپ لوگو بر روی همه چیز، کافی نخواهد بود

آینده ی برند سیال و جذاب است. – به درک و هوش مشتریان خود احترام بگذارید. و همه چیز را در مقابل چشمانشان قرار ندهید. تهمیدات جدیدی به کار گیرید و بگذارید تا مشتریان خودشان در مورد برند شما کنجکاوانه اطلاعات کسب کنند. این روش باعث تقویت و پرورش نمایندگانی می شود که از صحبت کردن در مورد چیزی که کشف کرده اند، لذت می برند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.