گواهینامه ایزو

شرکت فراکیفیت سیستم از سال 1376 در حوزه مشاوره  و آموزش انواع گواهینامه ایزو ، تعمیرات و نگهداری و بازرسی فنی مشغول به فعالیت می باشد.شما می توانید در قسمت درباره ما در مورد سوابق و تاییدیه های شرکت بیشتر بدانید.

هر سازمانی صرفنظر از پیچیدگی و تعداد محصولات و خدماتی که ارائه می دهد و حجم سازمانش می تواند نسبت به پیاده سازی استانداردهای مدیریتی اقدام نماید اگرچه برخی از سیستم های مدیریتی برای هر سازمانی کارآیی ندارد اما پیاده سازی یک سیستم هرچند ساده بهتر از نداشتن یک سیستم است . چراکه پیاده سازی سیستم مدیریتی ،باعث از بین رفتن هزینه دوباره کاری ها و نهادینه شدن یا استاندارد شدن ارزش افزوده ها در سازمان می شود.

برخی از گروه های کاری که در زمینه گواهینامه ایزو اقدام نموده اند:

خدمات قابل ارائه در حوزه استانداردهای مدیریتی گواهینامه ایزو:

مشاوره اخذ ایزو

مناسب برای ایزو اولی ها
پروژه ای
 • مرحله اول شناخت
 •  مستندسازی و آموزش
 • پیاده سازی و اخذ گواهینامه

خدمات آموزشی

دوره های آموزشی ایزو
پروژه ای
 • نیاز سنجی آموزشی
 • برنامه ریزی آموزشی
 • اجرای آموزش

نگهداری گواهینامه

بعد از پیاده سازی
ماهیانه
 • حضور دوره ای در محل
 • بروزآوری مستندات و همراهی در اجرا
 • انجام ممیزی داخلی و حضور در ممیزی های CB

ممیزی داخلی و مشاوره

برای شرکت هایی که مشاور ندارند
نفر روز
 • انجام ممیزی داخلی
 • صدور اقدامات اصلاحی پیشگیرانه
 • ارائه مشاوره جهت بهبود سیستم مدیریتی
جدید

معنی ایزو (ISO) چیست ؟

لغت ISO  مخفف International Organization for Standardization یا سازمان جهانی استاندارد است این سازمان از مجموعه کشورهای جهانی تشکیل شده و مقر آن در سوییس است . سازمان جهانی ایزو از کمیته های زیادی تشکیل شده که به آن ( TC (Technical committee می گویند و هر کمیته ای شماره ای تخصصی دارد مثلا TC 176 کمیته ای است که در زمینه استانداردهای مدیریت کیفیت مطالعه می کند و استانداردهای سری ایزو 9000 در این کمیته تدوین و متنشر می شود این کمیته ها تلاش می کنند در حوزه های مختلف فنی و مدیریتی نسبت به تدوین استانداردهای بین المللی برای استفاده در صنایع مختلف در تمام جهان بصورت کارشناسی شده ، اقدام می نمایند .

این سازمان تلاش می کند تا استانداردهای مدون شده ی منطقه ای و ملی را که در سطح جهان نیاز به آن ضروری بنظر می رسد را بررسی ، بهبود ، مدون و برای استفاده آن در سطح جهان منتشر می نماید. 

از آن جمله می توان به سری استاندرادهای BS اشاره کرد که یک استاندارد داخلی در سطح بریتانیا بود و بمرور زمان نیاز به آن بعنوان الگویی برای حداقل الزامات اجرایی در هر سازمانی برای تبدیل شدن از یک کارگاه کوچک به یک شرکت ساختاریافته به شدت احساس می شد و سازمان جهانی استانداردبرای اولین بار این نوع استاندارد را تحت عنوان ISO 9003-ISO 9002-ISO 9001 در سال 1996 میلادی در قالب استاندارد مدیریت کیفیت تدوین و منتشر نمود.

این استانداردها بصورت دوره ای هر 6 سال یکبار بررسی و در صورت لزوم بررسی و بازنگری می گرددو البته ممکن است ویرایش یک استاندارد بیش از 6 سال طول بکشد.

چگونه باید گواهینامه ایزو گرفت :

هر سازمانی برای اینکه بتواند هر یک از گواهینامه های ایزو را اخذ نمایند باید مراحلی را طی نماید .

این مراحل شامل آموزش ، شناسایی وضعیت موجود و درک و شناخت این وضعیت در مقایسه با الزامات استاندارد ایزو و فاصله های موجود بین سیستم موجود و وضعیت ایده آل ، تدوین مستندات مربوط به استانداردهای مرتبط  پیاده سازی این سیستم ها و در نهایت کنترل و بررسی الزامات پیاده شده در قالب ممیزی های داخی و یا ممیزی شخص سوم (برای دریافت گواهینامه ایزو از یک شرکت صادر کننده ایزو) و بعد از آن انجام بهبود مستمر 

لطفا دقت داشته باشید گواهینامه های ایزو مانند هر گواهینامه دیگری قابل خرید و فروش نیست شما برای دریافت گواهینامه ایزو باید یک سیستم داشته باشید تا بتوانید یک گواهینامه واقعی دریافت نمایید.

برخی از مقالات ایزو را بینید:

یک تیم مشاوره بازاریابی و فروش در چه راستایی عمل می کند؟

کسب و کارهای مختلف بدون داشتن یک استراتژی بازاریابی منسجم و با دقت برنامه ریزی شده، وقت، پول و منابع تبلیغاتی، محتوا و خدمات خود را هدر می دهند. در ابتدای امر، یک استراتژی بازاریابی عالی نیاز به یک شیرجه عمیق در میان مخاطبان مورد هدف و رفتارهای آنها دارد. یک استراتژی کامل و جامع شامل آنالیز رقبا، اهداف قابل ردیابی برای همه کارزارها، و بهینه سازی مداوم است.

ادامه مطلب

واقعیت های مشاوره مدیریت

شاید شما با یک مشاور مدیریت ارتباط داشته و با مشاوره مدیریت آشنا باشید – و حتی می توانید با این عنوان دوستانی داشته باشید. آنها ممکن است از سفر ، مشتری ، ارائه و صفحات گسترده کارشان صحبت کنند ، اما ، خوب ، آنها واقعاً در تمام طول روز چه کاری انجام می دهند؟ چگونه نقش خود را ایفا می کنند؟ و از همه مهمتر ، آیا چنین شغلی برای شما می تواند مناسب باشد؟

ادامه مطلب